Trawienie

Aloes ma naturalne właściwości oczyszczające, redukuje niepożądane drobnoustroje w przewodzie pokarmowym i rewitalizuje prawidłową florę bakteryjną. Usprawnia funkcjonowanie jelit i przywraca równowagę kwasowo-zasadową w organizmie zakłóconą nieprawidłową dietą. Przy zaburzeniach trawienia warto regularnie zażywać miąższ aloesowy.

 

Sok z aloesu na poprawę trawienia

Zdrowy układ pokarmowy to gwarancja, że prawidłowo przyswoimy wszystkie niezbędne składniki odżywcze z pożywienia. Sok z aloesu nie tylko oczyszcza z toksyn, ale również wpływa pozytywnie na prawidłowe funkcjonowanie jelit.

Ten niezwykły napój likwiduje szkodliwe bakterie i wirusy obecne w przewodzie pokarmowym. Poza tym działa łagodząco przy różnych dolegliwościach trawiennych, dlatego pomoże na ból brzucha czy zgagę.

 

Sok z aloesu jako źródło witamin i minerałów

Sok z aloesu to prawdziwa bomba ważnych składników, których potrzebuje organizm. Jest źródłem witaminy A, B1, B2, B6, B12, C i E. Ponadto zawiera chrom, magnez, mangan, cynk, miedź, potas oraz wapń. Jeśli chcesz uzupełnić niedobory minerałów i witamin, sięgnij właśnie po sok z aloesu.

Sok z aloesu na obniżenie poziomu cholesterolu

Aloes może obniżać poziom cholesterolu, reguluje ciśnienie i sprawia, że krew staje się mniej gęsta i lepka. Sok z aloesu wpływa dzięki temu na zdrowie całego układu krążenia i minimalizuje ryzyko wystąpienia schorzeń serca.

Aloes hamuje wydzielanie kwasu solnego i pepsyny, substancji działających drażniąco na uszkodzoną śluzówkę żołądka, przez co ułatwia jej gojenie. Ponadto normalizuje pH żołądka na poziomie ok. 5,5 i niszczy drobnoustroje wywołujące stany zapalne. Wrzodowcom poleca się preparaty zawierające miąższ i żel aloesowy.

W skórce pokrywającej liście aloesu znajdują się substancje o silnych właściwościach przeczyszczających – aloina i emodyna (duża porcja miazgi z liści może być niebezpieczna dla zdrowia). Niewielkie ilości tych substancji zawiera także sok. Są również w aptecznych preparatach przeczyszczających.

Obecnie mamy już pewność, że aloes posiada silne właściwości bakteriobójcze, przeciwzapalne, przeciwbólowe, regenerujące błony śluzowe i skórę, hamujące rozwój niektórych nowotworów, a przede wszystkim pobudzające lub regulujące mechanizmy obronne organizmu. Można go również z powodzeniem stosować w schorzeniach skóry, stanach zapalnych oczu, a także do pielęgnacji włosów.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/domowa-apteczka/cudowny-aloes-nauka-potwierdzila-korzystne-dzialanie-aloesu_39846.html

Stosowanie preparatów, w których skład wchodzi miąższ oraz sok z aloesu zalecane jest również tym osobom, które mają problemy z prawidłową pracą układu pokarmowego. Problemy trawienne powinny skłonić nas przede wszystkim do złożenia wizyty u lekarza, często bywa jednak tak, że nie potrafi on wskazać ich przyczyny, a choć sprawiamy wrażenie osób zdrowych, dolegliwości takie nie ustępują. Badania potwierdzają, że aloes usprawnia pracę jelit, a jednocześnie oczyszcza je. Dzięki temu z organizmu mogą być usuwane nie tylko bieżące produkty uboczne powstające w wyniku procesów przemiany materii, ale także drobnoustroje i drożdże, które często mają negatywny wpływ na pracę jelit.

Osoby, które chcą poprawić pracę swoich jelit powinny koncentrować się przede wszystkim na 100% sokach aloesowych i napojach aloesowych, w tym zwłaszcza tych, które charakteryzują się bardzo wysoką zawartością czystego soku. Napoje te często wzbogacane są o dodatkowe składniki przyczyniające się do tego, że zyskują przyjemny, owocowy smak, ich picie nie należy zatem do czynności nieprzyjemnych. Zastanawiając się nad tym, który dostępny obecnie na rynku soków i napoi aloesowych wybrać warto nasz sok TOP aloe vera który jest 100% sokiem aloesowym, oraz nasze napoje TOP aloe vera które zawierają aż 30% soku.